Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Anadolu Sigorta’nın paydaşları arasında olduğu, Türkiye’nin Girişimcilik Sahnesi ‘Big Bang Start-up Challenge’’da bu yıl da, en yenilikçi iş fikirleri yarışırken, finale yükselmeye hak kazanan girişimler, fuayede yer alan bazı yarı finalist gruplar ve ikinci tur yatırımlarını alan İTÜ Çekirdek girişimleriyle birlikte toplam 52 milyon TL’lik ödül, nakit ve yatırım kazandı.

İTÜ ARI Teknokent işbirliğiyle İTÜ Çekirdek’in her yıl, kuluçka dönemi girişimlerini ödül ve yatırımlarla buluşturduğu ‘Big Bang Start-up Challenge’ bu sene 29 Kasım’da Istanbul Uniq’te gerçekleştirildi. Anadolu Sigorta’nın paydaş olarak desteklediği etkinlikte, Big Bang’te sahneye çıkmaya hak kazanan 20 finalist ve fuayede yer alan bazı yarı finalist gruplar ile ikinci tur yatırımlarını alan İTÜ Çekirdek girişimleriyle birlikte 52 milyon TL’lik kaynağa ulaşıldı.

Etkinliğe bu yıl ikinci kez paydaş olarak destek veren Anadolu Sigorta, iki girişime toplamda 100 bin TL tutarında nakit destek verdi. Ecording ve Doktor Çağır girişimleri ödüllerini Anadolu Sigorta Dijital Sigortacılık ve Müşteri İletişim Müdürü Barış İnan’dan alırken, Big Bang’in öncesinde Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen Demo Day etkinliğinde sunum yapan girişimciler de ayrıca Anadolu Sigorta Ticari Siber Güvenlik Poliçesi ile ödüllendirildi.

Anadolu Sigorta, geçen yıl finale kalan projelerden birine hayat verdi.

Big Bang Startup Challenge’ın son iki yıldır destekçileri arasında yer aldıklarını söyleyen Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, “Dijital iş fikirleri iş dünyası için çok etkili bir farklılaşma alanı. Dolayısıyla bu fikirler ve girişim ekosistemine sunulan her destek, ekonomiye doğrudan fayda sağlıyor. Anadolu Sigorta olarak özellikle kendi sektörümüzde bu yeni fikirleri desteklemeye büyük önem veriyoruz” dedi.

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı ise; “Geçen sene finale kalan projelerden birini Anadolu Sigortalıların hizmetine sunduğumuz bir ürüne dönüştürdük. Bu ve benzeri platformların sonucunda ortaya çıkan yaratıcı iş fikirleri, girişimler bizim için oldukça mutluluk ve heyecan verici” açıklamalarında bulundu.

© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi