Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Kasko Sigortası, poliçede belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz kara taşıtının sigortalı kişinin iradesi dışında araç hareket halindeyken ya da dururken hasara uğraması, çalınması, yanması ve kaza gibi durumlarda sigorta sahibine tazminat ödenmesini sağlar.

Kasko Sigortası, zorunlu Trafik Sigortası’nın aksine sigorta sahibinin kendi aracını güvence altına almasını sağlar ki bu durum Kasko ile Trafik Sigortaları arasındaki en önemli farktır.

Aracınızın çalınmasına, yanmasına ya da hasara uğramasına karşılık verilen standart teminatlar dışında, talebiniz doğrultusunda şirketimiz tarafından sunulan ek teminatlar ile kasko sigortanızın kapsamını genişletebilirsiniz.

Kasko poliçenizi ihtiyacınız olan teminatlar doğrultusunda belirleyebilir, şirketimizin sizin için hazırlamış olduğu kasko ürünleri arasından ihtiyacınıza uygun kasko poliçesini seçebilirsiniz.

İsteğe bağlı sigortalar arasında yer alan Kasko Sigortası’nı Anadolu Sigorta’nın avantajlı ve kapsamlı sigorta poliçeleriyle birlikte güçlendirebilir, araba sürme keyfinize güveni ve huzuru ekleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kasko Sigortası Nedir?
 • Kasko Sigortası, sigorta sahibine poliçede belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz kara taşıtının, araç hareket halindeyken ya da dururken hasara uğraması, çalınması, yanması ve kaza gibi durumlarda oluşan hasarlara yönelik tazminat ödenmesini sağlar.
 • Anadolu Sigorta Birleşik Kasko Sigortası poliçe kapsamına bağlı olarak aracınız onarımdayken ikame araç sağlama hizmeti ve yolda kalma durumunda çekici hizmeti sunarak size ve sevdiklerinize güven ve huzur sağlar.
 • Ayrıca Anadolu Sigorta Birleşik Kasko Sigortası aracınızla karşı tarafa vereceğiniz maddi veya bedeni zararlara karşı ihtiyari mali sorumluluk teminatını sınırsız veren sektörün ilk sigorta şirketidir. İhtiyari mali sorumluluk teminatı ile aracınızla karşı tarafa vereceğiniz maddi veya bedeni zararlarda trafik sigortası limitlerinin yetersiz kalması durumunda bu teminat devreye girmektedir.
Kasko Sigortasının Önemi Nedir?

Araç Kasko Sigortası, sigorta sahibinin kendi aracını güvence altına almasını sağlar. Kasko poliçenizi ihtiyacınız olan teminatlar doğrultusunda belirleyebilir, sizin için hazırlamış olduğumuz kasko ürünleri arasından ihtiyacınıza en uygun kasko poliçesini seçebilirsiniz.

Kasko Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mudur?

Kasko sigortası, zorunlu trafik sigortasının aksine isteğe bağlı sigortalar arasında yer almaktadır. Zorunlu Trafik Sigortası, kaza sonucunda diğer araç veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi teminat altına alan zorunlu bir sigorta iken kasko sigortası ile kendi aracınızı ve bütçenizi güvence altına almış olursunuz.

Türkiye’nin en köklü ve öncü sigorta şirketi Anadolu Sigorta’da tek bir poliçe ile aracınız için en uygun kasko sigortasına sahip olabilirsiniz.

Kasko Sigortası ve Trafik Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?
 • Genellikle Kasko Sigortası ile Trafik Sigortası karıştırılır. Trafik sigortası zorunlu bir sigorta iken Kasko Sigortası isteğe bağlı sigortalar kapsamındadır.
 • Kasko Sigortası kendi aracınızın uğrayacağı zararları karşılarken trafik sigortası karşı araca vereceğiniz zararları teminat altına almaktadır.
 • Trafik sigortasının teminat limitleri devlet tarafından belirlenir ve sınırlıdır, bu limitleri aşan bedeller kasko poliçesi ile teminat altına alınabilmektedir.
 • Kasko sigortasını ihtiyacınıza uygun teminat ve hizmet içerikleri ile oluşturabilirsiniz.
 • Kasko fiyatlarını öğrenmek için hemen aracınıza en uygun kasko teklifini alın!
Kasko Değer Listesi Nedir?

Kasko Araç Değer Listesi, her ay Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketler Birliği tarafından yayınlanmaktadır. Kasko değer listesinin içeriğinde kasko poliçelerinde yer alacak araçların marka model ve yıla bağlı araç kasko bedeli bulunmaktadır. Sigorta şirketleri de bu listeyi referans alarak poliçelerini düzenleyebilirler.

Kasko Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Kasko fiyatları çeşitli etkenlere göre değişiklik göstermektedir.Örneğin;

 • Araç ve sigortalıya ait bilgiler,
 • Aracın kullanım tipi (hususi oto/kamyon/otobüs vb.)
 • Sigortalının hasar geçmişi durumu,
 • Kasko sigorta poliçenizde var olması istenen ek teminatlar,
 • Kasko sigortası yapılacak aracın kasko değer listesindeki bedeli
 • Aracın ikinci el ya da sıfır olma durumu gibi etkenlere bağlı değişim gösterebilmektedir.
Kasko Fiyatını Nasıl Öğrenebilirim?

Kasko fiyatı hesaplama için TC Kimlik /VKN ve araç bilgileriyle Sigortam Cepte uygulamamız uygulamamız üzerinden ve anadolusigorta.com.tr’den veya size en yakın acente ve Türkiye İş Bankası Şubelerinden teklif alarak aracın kasko sigortası primini öğrenebilirsiniz.

Kasko Teklifi Almak İçin Gerekli Bilgiler Nelerdir?

Araç kasko teklifi almak için gerekli bilgiler;

 • Ruhsat sahibi T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarası bilgisi,
 • Ruhsat veya geçici tescil belgesi bilgisidir.

Hemen aracınıza en uygun kasko teklifini alın.

Kasko Poliçesi Ne Zaman Yenilenmektedir?

Kasko sigortası poliçesi genellikle 1 yıl vadeli olarak düzenlenmekte olup, poliçe vadesinin bitiş tarihinden önce yenilenmelidir.

Anadolu Sigorta Kasko Sigortası Avantajları Nelerdir?

Anadolu Sigorta’dan Kasko sigorta poliçesi alanlar; hasarsızlık indirimi koruma, cam hasarı koruma ek teminatlarından mini onarım hizmetine, çok sayıda anlaşmalı servis istasyonu seçeneğinden 7 gün/24 saat hizmet sağlayan asistans yardımlarına kadar çok sayıda hizmetten yararlanma ayrıcalığına da kavuşmaktadır.

Türkiye’nin en köklü ve öncü sigorta şirketi Anadolu Sigorta’dan aracınıza en uygun kasko sigortasına sahip olmak için hemen teklif alın!

Kasko Sigortasında Evcil Hayvanlarınız Güvence Altında Mıdır?

Anadolu Sigorta Birleşik Kasko Sigortası ile aracın uğrayacağı ve teminat kapsamında gerçekleşen kazalar sonucunda, aracın içinde bulunabilecek evcil hayvanın (kedi/köpek) zarar görmesi halinde tedavi masrafları belli limitle teminat altına alınmaktadır.

Hesaplı Kasko Sigortası Nedir?

Hesaplı Kasko Sigortası "tek bir poliçe" ile aracınız için ihtiyaç duyulan bütün sigorta teminatlarını bir arada sunar. Hususi otomobiliniz ve yolcu taşıyan maksimum 7 koltuk kapasiteli glass van tipi kamyonetiniz için daha hesaplı olan bu ürünü tercih edebilirsiniz. Tüm araç markaları için özel oluşturulmuş kasko sigortası ürünümüzdür.

Tüm hizmetlerini şirketimizle anlaşmalı özel servislerden (herhangi bir motorlu taşıt üreticisi veya distribütörü tarafından yetkilendirilmemiş servis) almak isteyenler Hesaplı Kasko Sigortası ile çok sayıda anlaşmalı özel servis istasyonu seçeneğinden 7 gün/24 saat hizmet sağlayan asistans yardımlarına kadar çok sayıda hizmetten yararlanma ayrıcalığına da kavuşmaktadır.

Türkiye genelinde yaygınlaşmış anlaşmalı servislerimizin listesine erişebilirsiniz.

Pert Kasko Sigortası Nedir?

Pert Kasko Sigortası ile aracınızın çarpma, çarpışma, yanma sonucunda tam hasara uğraması ve çalınması durumlarına karşı teminat alabilirsiniz.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Kasko sigortasındaki hasarsızlık indirimi, hasarsız geçen bir poliçe dönemi sonunda sigortalının hak ettiği indirimdir. Hasarsızlık indirimi hakkını alabilmek için yenileme kasko poliçesinin belirli süre içinde yapılması gerekmektedir. Sigortalı aracın poliçe süresindeki hasar durumuna göre, bir sonraki poliçe döneminde uygulanacak hasarsızlık indirimi oranları poliçe kuralları çerçevesinde belirlenir.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Hangi Durumlarda Kaybedilir?

Temelde kasko sigortasındaki hasarsızlık indirimi aşağıda yer alan durumlardan etkilenmektedir;

 • Kasko sigortası poliçesi dönemi içinde araçta meydana gelen hasar/ hasarlar nedeniyle hasarsızlık indiriminin bir kısmı veya tamamı kaybedilebilir.
 • Tam hasar (pert veya çalınma) durumunda hasarsızlık indirimi tamamen ortadan kalkmaktadır.
 • Hasarsızlık indirimi hakkının devam edebilmesi için poliçelerin kesintisiz olarak devam etmesi esastır
Hasarsızlık İndirimi Koruma Teminatı Nedir?

Sigortalılar tarafından tercih edildiği takdirde, hasarsızlık kademesine bağlı olarak ek prim alınmak suretiyle hasarsızlık indirimi korunur. Kasko sigortasında “Hasarsızlık İndirimi Hasar Koruma Klozu” teminatına sahip olan sigortalıların hasarsızlık indirimi oranları tek hasarda etkilenmemektedir.

Araç Değişiminde Kasko Hasarsızlık İndirimi Ne Olur?

Kasko Sigortası poliçelerinde araç sahibi aracını başkasına devredip, 1 yıl içinde aynı araç türünde başka bir araç için yeni bir sigorta talep ederse, hasarsızlık indirimi hakkı yeni poliçe için devam edecektir.

Yürürlükteki bir poliçe iptal edilmeden, bu poliçedeki hasarsızlık indirimi aynı sigortalıya ait başka bir araca devredilemez. Hasarsızlık indirimi hakkının devam edebilmesi için poliçelerin kesintisiz olarak devam etmesi esastır.

Kasko sigortasında araç mülkiyetinin eşler arasında devredilmesi durumunda hasarsızlık indirimi hakkı devam eder.

% 100 rüculu hasarlar, yenileme kasko poliçelerinde uygulanacak hasarsızlık indirim kademesi saptanırken dikkate alınmaz.

Kasko Hasar Talebi Nasıl Yapılır?

Araç kasko sigortası şirketimizde olan müşterilerimiz poliçede yer alan şartlar dâhilinde Kasko hasar ihbarlarını;

 • Sigortam Cepte uygulamamız,
 • 0850 7 24 0850 numaralı Hasar Hizmet Merkezimiz,
 • Aracınızın bulunduğu anlaşmalı servis veya sigorta acenteniz üzerinden yapabilirsiniz.

Hasar durumunda istenen evraklara ulaşın.

Kaza Tespit Tutanağı Nedir?

Bu tutanak yalnız maddi hasarla sonuçlanan kazalardan sonra kazaya karışan diğer sürücü veya sürücülerle kazanın oluş şeklinin tutanak ile tespitinde anlaştığınız takdirde doldurulacaktır. Hasar ihbarında bulunmak için 0850 7 24 0850 no’lu Anadolu Sigorta İletişim Hattımızı arayabilirsiniz.

Hasar ihbarında bulunduktan sonra tutanağı 0212 232 00 36 no’lu faksa veya mailto:kazatespit@anadolusigorta.com.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Hasar dâhil tüm sigorta işlemlerinize “Sigortam Cepte” uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi : https://www.anadolusigorta.com.tr/i/assets/images/documan/KTT-HS901.pdf

Aracımda Hasar Olduğunda Ne Yapmalıyım?

Aracınızdaki hasarın aracın güvenle hareket etmesini önleyecek seviyede olduğu veya aracın hareket ettirilmesinin hasarın boyutunu büyüteceği öngörüldüğü durumlarda 0850 724 0850 numaralı telefondan Çağrı Merkezini arayabilirsiniz. Bu sayede tarafınıza hem aracınıza en uygun koşullarda onarım yapacak servis ve çözümler sunulacak hem de çekim işlemi

Anadolu Sigorta tarafından gerçekleştirilecektir.

Hasara rağmen aracınızda hareketi engelleyen bir unsur bulunmuyorsa 0850 724 0850 numaralı telefondan Çağrı Merkezini arayarak size en uygun çözümler ve hizmet sağlayıcılarına dair bilgi edinebilirsiniz. Bu sayede aracınızı Anadolu Sigorta’nın önerdiği çözüm ortağı niteliğindeki yetkili servislere nakledebilir, en uygun koşullarda ve en kısa sürede onarımı tamamlanarak teslim edilmesini sağlayabiliriz.

Hasar İhbarı Nasıl Yapılır?

Hasar anı veya sonrasında, talepte bulunmak, danışmak, servis önerisi almak, sizin için en doğru çözümlere ulaşmak 0850 724 0850 numaralı telefondan Çağrı Merkezini arayabilirsiniz. Çağrı Merkezini aradıktan sonra size önerilen servislere ulaşarak hasar dosyasının açılmasını sağlayabilirsiniz.

Mini Onarım Nedir?

Anadolu Mini Onarım Hizmeti, aracınızda poliçenizin geçerli olduğu süre boyunca oluşabilecek, aşağıda tanımları ve limitleri verilen küçük ölçekli hasarların, hasarsızlık indiriminiz etkilenmeksizin ve sizden herhangi bir ücret talep edilmeksizin giderilmesi hizmetidir. Anadolu Mini Onarım Hizmeti’ni kullanmak için hasarla ilgili zabıt, tutanak ya da ekspertiz gerekmemektedir.

https://www.anadolusigorta.com.tr/i/assets/images/documan/Anadolu_mini_onarim.pdf bağlantısından bu hizmetin kapsamı ve detaylarına ulaşılabilmektedir.

Mini Onarım Hizmeti Nasıl Alınır?

Mini Onarım Hizmeti alabilmek için 0850 724 0850 numaralı telefondan Çağrı Merkezini arayabilir; Sigortam Cepte uygulamasından hasarınızın boyutunu “1” veya “2” ile skorlayarak randevu alabilirsiniz. Bu noktada uygulama için mevcut hasarın işbu mini onarım teminat boyutları dahlinde/kapsamında olması önem arz etmektedir.

Boyasız Göçük Onarımı Nedir?

Dış darbeler sonucu araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar görmediği, kaporta göçüklerinin özel alet ve tekniklerle, aracın orijinalliği korunarak ve herhangi bir boyama işlemi yapılmaksızın düzeltilerek eski haline getirilmesidir.

Boyasız göçük onarımı sigortalılara parça değişimine başvurulmaması nedeniyle parçaların orijinalliğinin bozulmaması, Tramer hasar kaydının düşük olması, iki saat ile iki gün arasında değişen onarım süreleri gibi avantajlar sağlamaktadır. Ayrıca Şirketimizin Bakırköy ve Şerifali’de faaliyet gösteren 2 boyasız göçük onarım merkezinde bu yöntemle gerçekleştirilen onarımlar, bir sonraki yenileme döneminde hasarsızlık kademenizi olumsuz etkilememektedir.

Boyasız Göçük Onarımı Hizmeti Nasıl Alınır?

https://www.anadolusigorta.com.tr/tr/iletisim/bize-ulasin/boyasiz-gocuk-onarimi-servisi bağlantısında yer alan merkezlerimizden “Randevu Al” butonu tıklanarak alınacak randevular veya bu mevcut adreslere doğrudan gidilere işlemlere başlanması suretiyle boyasız göçük onarımı hizmeti alınabilmektedir. Bu süreçte merkezlerimiz tarafınızla irtibata geçerek hasarınızın boyasız göçük onarımına uygun olup olmadığını bildirecektir.

Yetkili Servis Ne Demektir?

İlgili markanın üreticisi veya ülke temsilcisi tarafından, marka standartları çerçevesinde ve bu normlara uygun olarak onarım yapma ilkelerini benimsemek suretiyle yetkilendirilmiş servislerdir.

Özel Servis Ne Demektir?

İlgili markanın üreticisi veya ülke temsilcisi tarafından, yetkilendirilmemiş tamirhanelerdir. Bu tamirhaneler de uzmanlık ve tecrübe seviyelerine göre bir veya birden fazla markada ağırlıklı hizmet verebilmekle birlikte binek, ağır vasıta gibi araç tipleri dahlinde marka ayrımı yapmaksızın onarım gerçekleştirebilmektedir.

Bu servislere onarımda kullanılan yedek parça Anadolu Sigorta tarafından tedarik edildiğinden dolayı çok daha yüksek iskonto oranları ile, çok daha düşük maliyetli yedek parça temini mümkün kılınmakta ve bu da toplam dosya maliyetini düşürmektedir.

Anlaşmalı Servis Ne Demektir?

Halihazırda sektörde faaliyet gösteren yetkili ve özel tüm servisler içerisinde belirli kalite ve maliyet unsurları gözetilerek Anadolu Sigorta tarafından anlaşmalı servis ağına dahil edilen, ihbarın yapılması, eksper atanması ve dosya takibi gibi süreçlerin anlaşmalı kurum bilgi işlem sistemlerinin entegre yapısı sayesinde hızlı ve efektif yapılabildiği, yedek parça ve işçilik maliyetlerinde Anadolu Sigorta’ya özel iskontoların sağlandığı onarım servisleridir.

Başvurunuz şirketimize ulaştıktan sonra, kişisel bilgileriniz ve başvurunuz talep ve şikayet sistemimizde kayıt altına alınacaktır. Size de talep veya şikayetinizin şirketimize ulaştığına dair bilgilendirme SMS veya e-postası gönderilecektir. Kaydınız ilgili birim tarafından değerlendirildikten sonra tarafınıza varsa ek bilgi talebi için dönüş yapılacak, ek bilgi talebi ihtiyacı yok ise sonuç bildirimi SMS veya e-posta ile iletilecektir. Bildiriminize ilişkin çözüm önerisi en kısa sürede sizinle paylaşılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki detaylı bilgilendirmeye https://www.anadolusigorta.com.tr/tr/yasal-bilgilendirme/kvkk adresinden ulaşabilirsiniz.

© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi
Hemen Teklif Al