Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Anadolu Sigorta’dan Yine Bir İlk Jet Hızında Hasar Ödemesi!

Anadolu Sigorta, yeni uygulaması Turbo Jet ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Mobil uygulama ‘Sigortam Cepte’ üzerinden, ev içerisinde gerçekleşen cam, elektronik cihaz ve makine kırılması hasarlarını bildiren Anadolu Sigortalılar, ödemelerini, yaptıkları bildirimden sonraki 5 saniye içinde alabiliyor.

Anadolu Sigorta, Turbo Jet basın lansmanını, aynı zamanda uygulamanın geliştirildiği yer olan Kolektif House’ta, Genel Müdür İlhami Koç, I. Genel Müdür Yardımcısı Filiz Tiryakioğlu ve Bilgi Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı’nın katılımıyla gerçekleştirdi.

Türkiye’nin en köklü ve yenilikçi sigorta şirketi Anadolu Sigorta, konut poliçesi sahiplerine, 5 saniyeden kısa sürede hasar ödemesi yaparak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Konut poliçelerindeki cam kırılması, makine kırılması ve elektronik cihaz hasarlarını kapsayan Turbo Jet uygulaması ile Sigortam Cepte üzerinden hasar bildirimi yapan Anadolu Sigortalıların, 1.000 TL’ye kadar olan hasar ödemeleri, bildirimden saniyeler sonra gerçekleştiriliyor.

Her alanda olduğu gibi sigortacılık alanında da dijital dönüşümün önemine işaret eden Anadolu Sigorta Genel Müdürü İlhami Koç, “Teknolojiden her geçen gün daha çok faydalanıyoruz. Anadolu Sigorta olarak, son yıllarda tüm süreçlerimizde teknolojik yatırımları esas alarak başta müşterilerimiz olmak üzere, bütün paydaşlarımıza en yüksek faydayı sağlamayı amaçladık. Turbo Jet de bunun son örneklerinden. Konut sigortaları kapsamında başlattığımız Turbo Jet’in kapsamını, önümüzdeki dönem daha çok kişiye ulaşacak şekilde genişletmeyi planlıyoruz” dedi.

5 gün süren hasar ödemeleri Turbo Jet’le artık 5 saniye

Turbo Jet’ten önce raporlama süreçlerinin etkisiyle hasar ödemelerinin 5 güne kadar sürdüğünü anlatan Mehmet Abacı, Turbo Jet ile bu sürenin 5 saniyenin altına düştüğü bilgisini verdi. Abacı, Turbo Jet ödeme süreciyle ilgili şu bilgileri aktardı: “Turbo Jet, faturalı hasarların mobil uygulamamız üzerinden aracısız ve kâğıtsız olarak bize iletilerek, saniyeler içinde ödenmesini sağlayan bir yenilik. Normal süreçte, sigortalı, hasar durumunda önce acentesini veya çağrı merkezini arayarak ihbar kaydı açtırıyordu. Hasarlanan cam ya da elektronik cihazın onarımı gerçekleştikten sonra, onarım faturasını şirketimize iletiyor, ardından dosya sonuçlandırılıyordu. Bu süreç ortalama 5 gün sürmekteydi. Artık, Turbo Jet ile sigortalı, önceden hasar dosyası açtırmaya gerek duymadan onarım faturasını Sigortam Cepte uygulamamız üzerinden yükleyebiliyor, ihbar kaydını otomatik olarak oluşturabiliyor. Belirli kriterlere uygun olan dosyaların tazminat ödemesi azami 5 saniye içinde sigortalının hesabına aktarılıyor.”

İş Bankası ile güç ortaklığı

Turbo Jet altyapısı için İş Bankası ile güç birliğine gittiklerini belirten Genel Müdür İlhami Koç ise, “Kolektif House, fikri olan ama bu fikrini hayata tek başına geçiremeyen, özellikle genç girişimcileri buluşturan bir mekân. Biz de bu mekânda İş Bankası ile ortak bir ofis açtık ve Turbo Jet’i burada geliştirdik. Turbo Jet’te, İş Bankası’nın bize sağladığı anında parayı yatırma imkânı ile müşterilerimizin hesaplarına hasar ödemesini saniyeler içinde yapabiliyoruz. Turbo Jet, İş Bankası ile Kolektif House’ta ortaklığımızın ilk ürünü olması sebebiyle de bizim için ayrı bir öneme sahip’’ dedi.

© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi