Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Anadolu Sigorta’nın kaybolmaya yüz tutan geleneksel mesleklere olan ilgiyi arttırmak ve bu meslekleri yeniden canlandırmak amacıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın teknik danışmanlığında gerçekleştirdiği “Bir Usta Bin Usta” Projesi Balıkesir El Yapımı Sabun Üretimi kursu, 02 Haziran 2017 tarihinde Edremit Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleştirilen törenle tamamlandı.

Eğitmenliğini Yusuf Kaya’nın yaptığı El Yapımı Sabun Üretimi kursunu başarıyla tamamlayan 22 kursiyer, 13 Mart 2017 tarihinde başlayan kursta, üç ay boyunca 240 saat eğitim görerek birer usta adayı haline geldiler.

“Bir Usta Bin Usta” Projesi ile ilgili detaylı bilgiye www.birustabinusta.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Balıkesir – El Yapımı Sabun Üretimi

Zeytinyağı sabunu soğuk ve sıcak şekilde olmak üzere iki tip yapılmaktadır. Soğuk sabunda, sabunlaşma karıştırılarak yapılır ve zeytinyağı doğal halini korur. Sıcak sabunda sıcaklıkla reaksiyon başlatılır. Sıcak sabun, soğuk sabuna göre daha dayanıklıdır. Bu yöntemin ev yapımı diğer sabunlara göre daha sağlıklı olduğu bilinmektedir. Sabun ustaları kostikle zeytinyağını bir arada yaparken sabunlaşmayı kendi kendine sağlamaktadır; ancak sanayi tipi üretimde farklı kimyasallarla sabunlaşma desteklenmektedir. Eski usul zeytinyağı sabunu ile yeni tip sabunları yağ açısından karşılaştırıldığında zeytinyağı sabunu yüzde 100 zeytinyağından elde edilmektedir.

“Bir Usta Bin Usta” Projesi Hakkında

“Bir Usta Bin Usta” sosyal sorumluluk projesi, Türkiye genelinde kaybolmaya yüz tutan meslekleri yaşatmak, bu mesleklerin yeniden canlanmasını ve meslek ustalarının deneyimlerinin geleceğe taşınmasını sağlamak amacıyla hayata geçirildi. Her yıl 5 farklı ilde ve meslekteki ustaların, gençlere birikimlerini aktarmasının hedeflendiği projede 10 yılın sonunda 50 meslekte toplam 1000 ustanın yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Proje daha önce, iletişim sektöründe dünyanın en prestijli ödüllerinden sayılan uluslararası Sabre Awards’da “Altın SABRE 2012”, Altın Pusula Büyük Ödülü, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu TİSK Sosyal Sorumluluk Ödülleri Büyük Ödülü, Demirkent Sosyal Sorumluluk Ödülü, Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen İletişimin Zirvesindekiler Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü, Uluslararası MARCOM ödülleri, KSS’nin Yaygınlaştırılması Ödülü ve 17. Motif Halk Bilim Ödülleri Büyük Ödülü’nü kazanmıştı.

7 yılda 35 mesleki eğitim düzenleyen Anadolu Sigorta’nın Eylül ayında Karaman Taşkale’de açacağı ‘Zili Dokumacılığı’ kursu haricinde 2017 yılında açtığı diğer kurslar; Denizli’de ‘Buldan Bezi Dokumacılığı’, İstanbul’da ‘Şile Bezinden Giyim ve Aksesuar Yapımı’ ve Sinop’ta ‘Model Gemi Yapımı’ kursları oldu.

© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi