Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Anadolu Sigorta sektöründeki öncü pozisyonunu, yeni teknoloji yatırımları ve mobil uygulamalar ile güçlendiriyor. Sigortalıların ve iş ortaklarının hayatını kolaylaştırıp, değer katacak teknolojik yatırımları önemsediklerini ifade eden, bilgi teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı, Anadolu Sigorta’nın geçtiğimiz birkaç yıl zarfında teknolojik alt yapısını uçtan uca yenilediğini vurguladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı; poliçe üretimi, hasar, muhasebe, reasürans, müşteri karlılığı, tahsilat gibi sigortacılığın önemli bileşenlerinin tamamını, güncel teknolojilerle yenileyen Anadolu Sigorta’nın, ilk kez 2014 yılında oluşturduğu dijital stratejisini başarı ile uygulamayı sürdürdüğünü söyledi.

“Dijital stratejimiz çerçevesinde tüm alt yapımızı sigortalılarımıza ve iş ortaklarımıza en iyi hizmeti en hızlı şekilde verebilmek için yeniledik. En modern teknolojilerle donattığımız sistemimiz ile bireysel ürünlerimizin satışını internet aracılığıyla, Sigortam Cepte uygulamamız üzerinden yapmaya başladık.

Acentelerimiz için, ofis dışındayken de rahatlıkla işlemlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlayan Ofisim Cepte uygulamasını hayata geçirdik ve sürekli yenilemeye, güncellemeye devam ediyoruz. Yine acentelerimizin tek ekrandan birçok işlemi yapmalarına olanak sağlayan Asenta uygulamasını devreye aldık. Dijital kanallarımızda bütün ön yüzleri baştan sona değiştiriyor, kullanıcıların daha rahat bilgi almasını sağlayacak bir yapıya geçiyoruz” diye konuştu.

Kolektif House’ta Ofis Kurduk

Bugün bankacılıkta kullanılan yenilikçi teknolojilerin tamamını sigortacılığa da adapte ettiklerini vurgulayan Mehmet Abacı, iş ortaklarıyla beraber 200 kişiden fazla bir IT ekibiyle beraber çalıştıklarını belirtti: “Kendi ofisimizde çalışan arkadaşlarımıza ek olarak birçok yazılım evi ile çalışıyor, projeler yapıyoruz. Silikon Vadisi’nde dahi bizim için çalışan bir ofis bulunuyor. Sigortacılıkta yenilikçi IT çözümleri geliştirmek ve Insurtech’leri yakından takip etmek için Kolektif House’ta ofis açtık. Bu yolla yaratıcı yeni çözümler, fikirler bulmayı ve bunları hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Dijitalleşmeyi Sosyal Paydaşlarımıza Hedef Katmak İçin Kullanıyoruz

Anadolu Sigorta’nın dijitalleşmeyi, fiyat rekabetine alternatif bir farklılaşma ve hizmet enstrümanı olarak düşündüğünü vurgulayan Mehmet Abacı, “Biz fiyat rekabeti yerine müşterilerimize sunduğumuz hizmetler ile ayrışmak istiyoruz. Mobil teknolojileri sadece müşterimiz için kullanmıyoruz. Bazı süreçlerimizi iyileştirmek için de mobil teknolojilerden faydalanıyoruz.

Sözgelimi şirketimizce sigorta teminatı altına alınacak endüstriyel tesislerin risk analizi ve risk raporu üretme süreçlerini hızlandırmak, kolaylaştırmak ve standart hale getirmek amacıyla bu yıl bir tablet uygulaması geliştirdik. Risk mühendislerimiz ve satış ekiplerimiz çalışmaları sırasında bu uygulamayı kullanıyorlar. Bu sayede fiziki risklerin ve iyileştirme fırsatlarının yerinde tespiti, ölçülmesi ve doğru seçimi konusunda ortak bir bakış açısı yaratacağına inanıyoruz” dedi.

Anadolu Sigorta’da dijitalleşmeyi; ürün, hizmet, kanal ve iş modelleri bağlamında çok yönlü bütünsel bir strateji olarak düşündüklerinin altını çizen Mehmet Abacı; bu yolla acenteler ve sigortalılar başta olmak üzere aynı anda tüm paydaşların kazanmasının hedeflendiğini söyledi.

© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi