Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile topluma artı değer sağlayan Anadolu Sigorta, sekiz yıldan bu yana sponsor olarak yanında yer aldığı, Türkiye Engelsizler Kültür ve Sanat Eğitim Merkezi (TEKSEM) ile yeni bir iş birliği içerisine girerek, desteğini artırdı. "Fazla Mal Burs Çıkarır" ismiyle düzenlenen ve Anadolu Sigortalıların da aktif olarak içinde yer aldığı kampanya kapsamında 121 engelli kız çocuğuna burs sağlanmış oldu.

Geçekleştirilen kampanya kapsamında, çalışanların bağışlamak istedikleri eşyalar toplanıp, kuru temizleme işlemleri yapıldıktan sonra Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen bir organizasyonla satışa sunuldu. Çalışanlardan gelen eşyaların yanısıra Anadolu Sigorta’nın kurumsal sosyal sorumluluk projesi "Bir Usta Bin Usta" projesinin ürünleri de satışa çıktı. Bu etkinlikten elde edilen gelir ise TEKSEM aracılığıyla 121 engelli kız çocuğuna burs olarak aktarıldı.

Çalışmaya gönüllü katılan Anadolu Sigorta çalışanlarının bağışladıkları eşyalar arasında; az kullanılmış, deforme olmamış ve başkalarının ihtiyacını karşılayabilecek; kıyafet, takı-aksesuar, bebek kıyafetleri gibi eşyalar da yer aldı.

Konuyla ilgili açıklamalar da bulunan Anadolu Sigorta I. Genel Müdür Yardımcısı Filiz Tiryakioğlu, Anadolu Sigorta’nın kar amacı gütmeyen sosyal sorumluluk projeleri ve toplum yararına çalışmalarına devam edeceğini söyledi. Kaybolmakta olan yerel mesleklerin yaşatılması amacıyla yapılan “Bir Usta Bin Usta” ve denizlerin temiz kalması amacıyla 5 yıldır kesintisiz olarak sürdürülen “Turmepa” projelerini örnek veren Tiryakioğlu, Anadolu Sigorta’nın bu toplumdan kazandığını yine bu topluma geri vermeyi kendisine temel amaç edindiğini vurguladı.

TEKSEM Hakkında

Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi (TEKSEM), Gamze Elibol tarafından 2002 yılında kuruldu. Türkiye'deki engellilerin imajını pozitif yönde değiştirmek için tiyatro oyunları sergileyen kuruluş, yaptıkları sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında 121 engelli kız öğrenciye burs vermektedir. Verilen burslar ile öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra, yürüme cihazı, sağlık giderleri gibi masrafları da karşılanıyor.

© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi