Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Geçtiğimiz Kasım ayında İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nü mamografi cihazı ile destekleyen ve hastane bünyesinde Mamografi Birimi’nin açılışını yapan Anadolu Sigorta, topluma karşı olan sorumluluğunun gereğini, ücretsiz mamografi kampanyası gerçekleştirerek bir kez daha yineledi.

Anadolu Sigorta, İstanbul Üniversitesi’yle gerçekleştirdiği anlaşma kapsamında, teslim ettiği mamografi cihazı ile toplumda meme kanseri ile mücadele konusunda bilinçlenmeyi sağlayabilmek amacıyla, önümüzdeki 3 yıl boyunca, Anneler Günü ve Dünya Kadınlar Günü’ne denk gelen iki haftada, ücretsiz mamografi tarama kampanyaları da düzenleme kararı almıştı.

Bu kapsamdaki ilk tarama, Dünya Kadınlar Gününe denk gelen, 07-11 Mart haftasında gerçekleştirilirken, Anadolu Sigorta’nın Facebook sayfasında yapılan duyuru ile başvuran 40 yaş üzeri ilk 50 kadın, İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde ücretsiz mamografi tarama kampanyasından yararlandı.

Konuyla ilgili düşüncelerini ifade eden Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, “Günümüzde maalesef inkar edilemeyecek bir sağlık gerçeği varsa o da, kanserin artık yaşamımızın bir parçası haline geldiği. Meme kanseri ise günümüzde kadınlarda görülen kanserler içinde birinci sırada. Ancak bizler, bu hastalığa karşı tamamen çaresiz değiliz. Kansere karşı olan mücadelede, özellikle de meme kanseri için, erken teşhisin ne derece kritik bir rol oynadığını, artık bugün hepimiz biliyoruz. İşte bu erken teşhis sürecinin bir parçası olarak, İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü ile beraber bu kampanyayı yapmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Musa Ülken sözlerini tüm kadınların, Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak tamamladı.

Anadolu Sigorta, mamografi tarama kampanyasını Anneler Günü’ne gelen hafta tekrarlayacak.

© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi