Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü ile mamografi cihazı konusunda işbirliği yapan ve hastane bünyesinde Mamografi Biriminin açılışını yapan Anadolu Sigorta, topluma karşı olan sorumluluğunun gereği olarak gerçekleştirdiği faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi.

Mamografi cihazının hastaneye teslimini kutlamak amacıyla gerçekleştirilen törene, Anadolu Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Aran, Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken’in yanısıra Genel Müdür Yardımcıları; Filiz Tiryakioğlu Metin Oğuz ve Erdinç Gökalp, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof Dr Mahmut Ak, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeleri ve Onkoloji Enstitüsü Müdürü Prof Dr. Ahmet Kizir katıldı.

Katkılarından dolayı; Hakan Aran ve Musa Ülken’e plaket sunulan törende, Anadolu Sigorta çalışanları adına hazırlanan plaketi ise Kurumsal İletişim Müdürü Berna Ergüntan aldı.

Törende konuşan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, “Günümüzde maalesef inkar edilemeyecek bir sağlık gerçeği varsa o da, kanserin artık yaşamımızın bir parçası haline geldiği. Belki de modern dünyanın bize sağladığı konforun ve yeni yaşam tarzımızın bir sonucu olarak kanser ile bugün daha acımasız şekilde karşı karşıyayız.

Meme kanseri ise günümüzde kadınlarda görülen kanserler içinde birinci sırada. Ancak bizler, bu hastalığa karşı tamamen çaresiz değiliz. Kansere karşı olan mücadelede, özellikle de meme kanseri için, erken teşhisin ne derece kritik bir rol oynadığını, artık bugün hepimiz biliyoruz. İşte bu erken teşhis sürecinin bir parçası olarak, İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nün kullanımına mamografi tarama cihazını teslim ediyoruz” dedi.

Anneler Günü ve Dünya Kadınlar Günü’nde Özel Ücretsiz Tarama

Anadolu Sigorta’nın İstanbul Üniversite’siyle gerçekleştirdiği anlaşma gereği, mamografi cihazının teslimi sonrası, toplumda meme kanserine karşı olan bilinçlenmeyi sağlayabilmek için, önümüzdeki 3 yıl boyunca, Anneler Günü ve Dünya Kadınlar Günü’nün denk gelen iki haftada, aynı cihazla ücretsiz mamografi tarama kampanyaları da düzenleniyor olacak.

Toplumda sağlık sigortasının yaygınlaşması ile ilgili de görüşlerini paylaşan Musa Ülken, özel sağlık sigortalarının güçlenmesiyle beraber, devletin üzerindeki sağlıkla ilgili mali yükün daha dengeli şekilde dağılacağını ve kamu hastanelerinde oluşan yoğunlukların zaman içinde azalacağını söyledi.

Musa Ülken sözlerini sağlık sektöründe, kimi zaman zor koşullar altında görev yapan tüm sağlık çalışanlarına, bir yurttaş olarak teşekkürlerini sunarak tamamladı.

© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi