Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Anadolu Sigorta, sektöründeki öncülüğünü yeni teknoloji ve mobil uygulamaları konusunda da devam ettiriyor. Şirket son olarak, sigortalılarına ücretsiz bir hizmet olarak verdiği endüstriyel tesislerin risk analizi ve risk raporu üretme süreçlerini hızlandırmak ve standart hale getirmek için yeni bir mobil tablet uygulaması geliştirdi. RiskPad isimli uygulama sayesinde risk mühendisleri ve satış ekipleri, artık zamanı daha verimli kullanarak, sigortalılarına daha hızlı hizmet verebilecek.

Sektöründe yeni ve mobil teknolojilerin öncüsü olmayı hedefleyen Anadolu Sigorta, sigortalılarının ve iş ortaklarının hayatına değer katacak “Sigortam Cepte” gibi yeni mobil uygulamaları hayata geçirirken, kendi iş süreçlerini de mobil platformlara taşımaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak, RiskPad mobil tablet uygulaması kullanılmaya başlandı.

Endüstriyel tesislerin risk analizi ve risk raporu üretme süreçlerini hızlandırmak ve standart hale getirmek için geliştirilen RiskPad uygulaması sayesinde, Anadolu Sigorta’nın risk mühendisleri ve satış ekipleri, gerçekleştirdikleri saha ziyaretleri sırasında, yönlendirmeli ve çoktan seçmeli sorulara aldıkları cevapları hemen o esnada sisteme girerek, otomatik ve anlık risk raporları üretebiliyorlar.

Yazılım, ayrıca GPS ile haberleşerek bulunulan konum ile ilgili, Anadolu Sigorta veri tabanında yer alan ve sel/heyelan/yer kayması gibi risklerin işlenmiş olduğu sayısal haritaları kullanıcının önüne getiriyor ve risklerin doğru tespitine yardımcı oluyor. Uygulama hem online hem de offline olarak kullanılabiliyor. Cihazın kamerası ile çekilen fotoğraflar, anlık olarak raporun ilgili bölümüne eklenebiliyor ve her fotoğrafın altına not yazılabiliyor. Uygulamada veri girişine göre otomatik iyileştirme önerileri de üretilirken, kullanıcı hangi önerilerin raporda yer alması gerektiğini yine uygulama üzerinden seçebiliyor. Oluşturulan tüm raporlar ortak ağda saklanıp hem uygulama hem de rapor formu olarak arama yapılabiliyor.

Anadolu Sigorta’nın sigortalılarının ve iş ortaklarının hayatını kolaylaştıracak ve değer katacak her çeşit teknolojik yatırımı önemsediğini söyleyen Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, RiskPad uygulamasını da bu yönde yapılmış önemli bir teknolojik adım olarak nitelendirdi. Levent Sönmez sözlerine öyle devam etti:

“Meydana gelebilecek büyük hasarlarda, maddi hasarların yanı sıra işletmelerin prestij kayıpları da söz konusu olabilir. Ayrıca firma tekrar faaliyete geçene kadar pazar payını, hatta rekabet avantajını dahi kaybedebilir. İşletmelerin, bu tehlikenin farkına varıp önceden tedbir alabilmeleri için, faaliyet konuları ve üretimlerinin getirdiği riskleri tespit edip, bu riskleri önceden ortadan kaldıracak çözümler üretmekteyiz. Bu amaçla yalnızca bu çalışmalara odaklanan ve kadrosu mühendislerden oluşan bir iş birimine sahibiz.

Uzman risk mühendislerimiz tarafından sigortalılarımıza ücretsiz olarak verilen bu hizmeti her zaman, en iyi şekilde yapmayı amaçlıyoruz. RiskPad’i, bu süreci hızlandırıp, sigortalılarımıza ve iş ortaklarımıza daha hızlı ve kaliteli hizmet verme hedefimizde çok önemli bir aşama olarak görüyorum” dedi.

© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi