Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Anadolu Sigorta’yı uluslararası ve ulusal düzeyde yatırım yapılabilir kategorisinde değerlendirerek, uluslararası notunu "BBB-", ulusal notunu da "AA+" olarak açıkladı. Notlara ilişkin görünümleri de açıklayan Fitch Ratings not düzeylerini dengeli anlamına gelen "Stabil" olarak belirledi.

Firma tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, söz konusu derecelendirmenin Anadolu Sigorta’nın sektöründeki öncü pozisyona işaret ettiği vurgulanırken, Anadolu Sigorta’nın sermaye yeterliliği, reasürans koruması ve karlılık alanlarındaki güçlü duruşuna dikkat çekildi.

Türk sigorta sektörüne yabancı sermaye girişi sonrasında, rekabet koşullarının arttığı ancak Anadolu Sigorta’nın bu gelişmeye karşı, kendi rekabetçi yapısını ve pazar payını korumayı başardığı vurgulanan açıklamada, Anadolu Sigorta’nın sermaye seviyesinin yeterli ve rating notu ile uyumlu olduğu ifade edildi.

Anadolu Sigorta’nın sermaye düzeyinin temkinli ilerleyen reasürans programı ile desteklendiğinin altı çizilen açıklamada, Anadolu Sigorta’nın 2013 ve 2014 yılı kârlılık rakamlarına da değinildi.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, Türk sigortacılığın öncü şirketi Anadolu Sigorta’nın, kendisini uluslararası rekabet koşullarına göre hazırladığını ifade ederek, küresel saygınlığı olan bir kredi derecelendirme kuruluşu tarafından değerlendirilmenin, Türk sigortacılık sektörü açısından da, yeni bir kalite anlayışını beraberinde getireceğini düşündüğünü söyledi.

Açıklanan kredi notunun Anadolu Sigorta’nın sektöründeki güçlü konumunu ve sermaye yeterlilik düzeyinin düzenli seyrini teyit ettiğini vurgulayan Musa Ülken şirketin, bu kapsamda sigortalı, hissedar ve yatırımcılarının menfaatini en iyi şekilde korumak amacıyla finansal yapısını güçlü tutmaya devam edeceğinin altını çizdi.

© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi