Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Trafik Sigortaları Referans Poliçe Eklerinden Doğacak Prim İadeleri

Hazine Müsteşarlığınca yayınlanan 12.01.2016 tarihli ve 2016/2 sayılı “Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali sorumluluk Sigortasında Prim İadelerine İlişkin Genelge” uyarınca Trafik Sigortası poliçeleri ile ilgili yasal mevzuattan kaynaklanan hasarsızlık indirimi kademesinin aktarımı sonucunda prim iade uygulaması yapılmaktadır.

İlgili mevzuat gereği, sonlandırılan bir Trafik Sigorta poliçesi sahibinin hasarsızlık indirimi hakkı aynı türdeki yeni aracının sigortalanması durumunda TRAMER tarafından otomatik olarak aktarılarak devam etmektedir. Ancak 18.06.2014 ve 30.09.2015 tarihleri arasında tanzim edilen Trafik Sigorta poliçeniz için, daha önceden hak etmiş olduğunuz aynı kullanım tipine sahip başka bir aracınızdan bir hasarsızlık indiriminiz mevcutsa, hasarsızlık indiriminiz tarafımızca poliçenize eklenmiştir. İlgili dönemde hasarsızlık indirimi kademesi aktarılmamış poliçeler için sigorta şirketleri tarafından prim iade işlemleri yapılmıştır.

İade tutarı henüz aktarılamayan sigortalılarımızın prim iadelerini alabilmesi için aşağıdaki Bildirim Giriş sayfasından IBAN bilgilerinin iletmesi gerekmektedir.

IBAN numarasının poliçe sahibine ait olması gerekmektedir. Farklı kişilere ait IBAN numarasına iade yapılamamaktadır.

Herhangi bir bankada hesabı bulunmayan sigortalılarımızın alacaklarını en yakın T.İş Bankası Şubesi kanalı ile ödeyebilmemiz için TC kimlik numaraları ile birlikte T. İş Bankası Şube Kodu / Şube Adını bildirim girişinden iletmeleri gerekmektedir.
İadeler en kısa sürede hesaplara aktarılacaktır.

Yenile

Bildirim sayfasına girişi yaptıktan sonra “Bize Ulaşın” menüsünden “Yeni Bildirim” sekmesi tıklanarak bildirim açılması gerekmektedir. Bildirim açılırken “ 4_Teklif –Poliçe” kategorisi , “4_Ödeme” alt kategorisinden “Referans Ekinden Doğan Trafik Poliçe Prim İadesini Talep ediyorum.” seçilerek ekrandaki alanları doldurdumanız gerekmektedir.

Bildirim Girişi

© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi