Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Minik dostlarınızın sağlığı Anadolu Sigorta ile güvence altında!

Kedi ya da köpeğinizin acil tedavilerinin yanı sıra muayene, tahlil/tetkik ve belirli hastalıklara yönelik tedavilerini de Patim Güvende Sigortası poliçe koşulları dahilinde karşılıyor, onların mutluluklarını güvence altına alıyoruz.

6 aylıktan büyük, 10 yaşından küçük kedi veya köpeğinizin sağlık masrafları için uygun primlerle teminat sağlayan Patim Güvende Sigortası poliçenizi hemen yaptırabilirsiniz.

Poliçenize “Pati Plus Teminatı”nı da ekleyerek acil durum dışındaki veteriner masrafları ve belirli hastalıklara yönelik tedavi giderleri için de minik dostunuz ve siz güvence altında olabilirsiniz.

Anlaşmalı Veteriner Listesi için tıklayınız.

Teminatlar Kapsam Ödeme Oranı (%) Teminat Limit
Patim Güvende Temel Ürün Kapsamı Acil Tedavi* Trafik Kazası, Yüksekten Düşme, Yabancı Cisim Yutma, Isı Çarpması, Zehirlenme, Yanma/Yanık, Böcek Sokması, Elektrik Çarpması, Boğulma, Kavga, Kesik ve Cisim Batması, Donma, Göz Yaralanması acil durumları nedeniyle maruz kalacağı tedavi masrafları 100 10.000.-TL
3. Şahıs Mali Sorumluluk Evcil hayvanın üçüncü şahıslara vereceği maddi ve bedeni zararlar 10.000.-TL
Kayıp İlanı ve ödül Evcil hayvanın kaybolmasına bağlı kayıp ilanı ve ödül masrafları 500.-TL
Pati Plus Teminatı

Ek prim karşılığında poliçeye eklenebilmektedir
Veteriner Muayene* Azami 1.000TL teminat limiti bulunmaktadır. 70 5.000.-TL
Yatışlı Tedavi* Evcil hayvanın hastalık hallerinde; evcil hayvanın ayakta veteriner muayene giderleri, teşhis ve tedavi giderleri, yatışlı tedavi giderleri için poliçe kapsam ve limitleri dahilinde teminat sağlanmaktadır.
Ameliyat* (Doğum ve Kısırlaştırma Hariç)
Yaralanma ve Hastalıklar*
Kanser*
Röntgen, Ultrason, MRI, BT Taramaları, Kan ve İdrar Tahlilleri*

Yukarıda sayılan teminatlar için tazminat tutarı 5.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Her bir teminatın karşısında ilgili teminatın azami limiti belirtilmiştir. Bu azami limitler toplanmayacaktır ve poliçe toplam limitine dahildir.

Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 24 saatlik bekleme süresi bulunmaktadır ve poliçe teminatları bu süreden sonra geçerli olacaktır.

*Poliçe kapsamında tazminat ödemeleri Türk Veteriner Hekimler Birliği’nin hizmet alınan ildeki taban fiyat tarifesinde söz konusu işlem için belirtilen tutar üzerinden poliçede belirtilen ödeme oranı doğrultusunda yapılmaktadır.

Üstelik, hizmet ağındaki anlaşmalı veteriner kliniklerde aşağıdaki hizmetlerden de poliçeniz kapsamında yararlanabilirsiniz.

 • Yılda 1 defa ücretsiz muayene
 • Yılda 1 defa ücretsiz tırnak kesimi
 • Yılda 1 defa ücretsiz göz ve kulak temizliği
 • Mikroçip takılması hizmetinde indirim
 • Köpek eğitim hizmetinde %10-20 oranında indirim

Yukarıdaki hizmetler 0850 724 0850 numaralı Anadolu Sigorta Müşteri İletişim Merkezi aranarak talep edilmesi halinde organize edilerek sunulacaktır. Söz konusu hizmetlere ilişkin harcamaların Müşteri İletişim Merkezimize başvurulmaksızın müşterilerimiz tarafından karşılanması halinde ilgili tutarların tazminat olarak geri ödenme imkanı bulunmamaktadır. Hizmetler sadece poliçenin önyüzünde belirtilen sigortaya konu evcil hayvan için geçerlidir.

Satış kanallarımıza başvurarak Patim Güvende poliçenizi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Patim Güvende Sigortası ile can dostumu nasıl koruyabilirim?

Evcil hayvanlara yönelik hazırladığımız Patim Güvende Sigortası ile kedi ve köpeğinizin sağlığını poliçe kapsamında güvenceye alıyoruz. Trafik kazası, yüksekten düşme, yabancı cisim yutması, zehirlenme gibi birçok acil durum söz konusu olduğunda maruz kalınan tedavi masraflarını teminat limitleri dahilinde karşılıyoruz. Ayrıca aşağıdaki teminatlar da temel ürünümüzde yer alıyor.

 • Acil Tedavi
 • 3. Şahıs Mali Sorumluluk
 • Kayıp İlanı ve Ödül

Pati Plus ile de ek prim karşılığında kedi ve köpeğinizin veteriner muayenesi, tahlil, tedavi gibi sağlık giderleri de poliçeye dahil edilebilmektedir. Temel ürünümüzde yer alan teminatlara ek aşağıdaki teminatlar ile de kapsamlı poliçeye sahip olabilirsiniz.

 • Veteriner Muayene
 • Yatışlı Tedavi
 • Ameliyat (Doğum ve Kısırlaştırma Hariç)
 • Yaralanma ve Hastalıklar
 • Kanser
 • Röntgen, Ultrason, MRI, BT Taramaları, Kan ve İdrar Tahlilleri

*Acil Durum Tedavi Kapsamı: Trafik Kazası, Yüksekten Düşme, Yabancı Cisim Yutma, Isı Çarpması, Zehirlenme, Yanma/Yanık, Böcek Sokması, Elektrik Çarpması, Boğulma, Kavga, Kesik ve Cisim Batması, Donma, Göz Yaralanması acil durumları nedeniyle maruz kalacağı tedavi masrafları

Kedi ve köpeğime evcil hayvan sigortası yaptırabilir miyim?

Patim Güvende Sigortası ile 6 aylıktan büyük, 10 yaşından küçük kedi veya köpeğinize uygun prim karşılığında evcil hayvan sigortası yaptırabilirsiniz.

*5199 sayılı kanun ve genelge gereği satışı, bakımı, beslenmesi, üretimi yasak olan hayvan cinsleri teminat kapsamı dışındadır.

Patim Güvende Sigortası’nı nasıl alabilirim?

Patim Güvende Sigortası için tüm satış kanallarımızdan detaylı bilgi alabilir, poliçe satın alabilirsiniz.

Kedi ya da köpeğimin sağlığından endişe ediyorum Patim Güvende Sigortası ile sağlık giderleri güvende mi?

Pati Sigortası olan Patim Güvende Sigortası’nın temel paketinde poliçe kapsamıyla sınırlı olmak üzere kedi ve köpeğinizin karşılaşabileceği acil durumlara karşı sağlık giderleri dahildir.

Ek prim karşılığında da Pati Plus teminatını ekleyebilir, böylelikle muayene, tedavi, tahlil masraflarının da yer aldığı kapsamlı poliçeye sahip olabilirsiniz.

Kedim/Köpeğim kayboldu bu kapsamda yapacağım harcamaları karşılıyor musunuz?

Kayıp halinde evcil hayvanın bulunmasına yönelik yapılan ilan ve ödül gibi harcamalar 500.-TL limit ile teminat kapsamındadır.

Üçüncü Şahıs Mali Sorumluluk teminatında kedinin ya da köpeğin eve, eşyaya verdiği zarar poliçe kapsamında mıdır?

Kapsam dahilinde olup evcil hayvanın kendi evi ya da birlikte yaşanılan diğer ev sakinleri üçüncü şahıs kapsamının dışındadır. 3.şahıs sorumluluk genel şartlarına göre üçüncü şahıs sayılan kişiler için değerlendirmeler yapılabilecektir. Aynı evde yaşamasa bile genel şartın 3A-3 fıkrası dikkate alınarak değerlendirmeler yapılacaktır.

Patim Güvende Sigortası ile kedi ya da köpeğimin rutin kontrollerini yaptırabilir miyim?

Rutin kontroller poliçe kapsamına dahil değildir.

Kalıtsal hastalıklar ile doğuştan gelen rahatsızlıklar poliçe kapsamında mıdır?

Kalıtsal hastalıklar ve doğuştan gelen rahatsızlıklar poliçe kapsamında yer almıyor.

Poliçe düzenlenmesi için evcil hayvanımda çip bulunması şart mıdır?

Evcil hayvanınızda çip olmasa da poliçe düzenlenebilir. Ancak bir çipi olan evcil hayvanlarında da çip numarasının poliçede belirtilmesi uygun olacaktır.

Poliçe sahibiyim kedime/köpeğime bir zarar geldi nasıl bir yol izlemeliyim?

0850 724 0850 numaralı çağrı merkezimizden hasar süreci ile ilgili detaylı bilgi alabilir ya da WEB sitemiz üzerinden talep oluşturabilirsiniz.

Anlaşmalı veterinerleri nasıl bulabilirim?

Çağrı merkezimiz üzerinden anlaşmalı veterinerlerimize ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı veteriner listesi için tıklayınız.

Evcil hayvanların aşılarını poliçe kapsamında karşılıyor musunuz?

Poliçe kapsamında evcil hayvanların aşıları karşılanmıyor.

Evcil hayvanın poliçe başlangıcından önceki rahatsızlıkları poliçe kapsamında mıdır?

Evcil hayvanın ilk sigorta başlangıç tarihinden önceki rahatsızlıkları ve rahatsızlıklarına ait tetkik, muayene ve bu kapsamdaki sağlık giderleri poliçe kapsamında olmamaktadır.

İç ve dış parazitler poliçede yer alıyor mu?

"Salgın ve Bulaşıcı Hastalık İstisnası Klozu" çerçevesinde evcil hayvanda görülebilecek iç ve dış parazitler teminat haricidir.

© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi