Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Anadolu Sigortalılar Anlatıyor

Kerem Erberk

Genel Müdür Yardımcısı

Türkiye Cumhuriyeti’nin inşası sırasında, 1925 yılında milli ekonomi anlayışının bir yansıması olarak kurulan ve ulusal sigorta piyasasının omurgasını oluşturan bir kurumda çalışmanın verdiği büyük gurur ve tarihsel sorumluluk bilinci, Anadolu Sigorta’daki ilk günümden bu yana heyecan ve azimle çalışmayı sürdürmemin temel sebebi oldu. Yüzyıla yakın bir süredir ülkemiz topraklarında, ülkemiz insanları için çalışan bir kurumda, finansal sistemin işlemesine verilen desteğin bir parçası olarak, talihsiz olaylar yaşayan insanların kaybettiklerini mümkün olduğu ölçüde yerine koymanın ve sıkıntılarını gidermenin verdiği manevi tatmin, tarif edilemez bir mutluluk. Birbirinden çok farklı uzmanlıkları ve becerileri olan büyük bir ailenin üyeleri olarak tam bir uyum içinde çalıştığımız Anadolu Sigorta’da, değişimin sürekli olduğu bilinciyle kendimizi sürekli yenileyerek iddialı konumumuzu sürdürüyoruz. Elbette bu yenilikler gücümüzü aldığımız geleneklerimizi ve kültürümüzün temel niteliklerini; insan odaklı düşünmeyi değiştirmiyor. Yuvamız olarak gördüğümüz Anadolu Sigorta, kurulduğu günden bu yana insana yatırım yapmış, başarılı ve yetenekli çalışanlarına kişisel ve mesleki gelişimleri için çok büyük imkanlar sağlamış, her devirde sektörünün öncüsü olmuş lider bir şirkettir dersem, sanırım şirketimle ilgili hissettiklerimi en samimi duygularımla anlatmış olabilirim.

İdil Pamir

Müdür, İstanbul Bölge Müdürlüğü

Anadolu Sigorta’da çalışmanın her zaman bir şans olduğunu düşünüyorum. Sigorta sektörü için okul olan ve Türkiye Cumhuriyeti ile büyüyen bir kurumun müşterisine bakış açısı; o kurumun çalışanına, satış kanalına, tedarikçilerine bakış açısını da sergiliyor. 92 yıllık geçmişiyle köklü ve kurumsal bir şirket olarak Anadolu Sigorta, müşteri memnuniyetini en ön planda gözetirken; bunu çalışanını, satış kanalını ve tedarikçilerini de mutlu ederek sağlamaktadır. Ekonomik kriz dönemlerinde ise; hem sigortalısı, hem de çalışanı için her açıdan güvenilir olduğunu pek çok kere kanıtlamıştır. 20 yıldır çalıştığım Şirketimde, gerek Sağlık Sigortaları Müdürlüğü görevimde, gerekse Bölge Müdürlüğü görevimde T. İş Bankası grubunun üyesi olmanın, yerleşmiş kurumsal etik uygulamaların, yurt içi ve yurt dışı eğitim imkanlarının çok büyük katkısını tecrübe ettim. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı bu değerli mirası daha ileri taşımanın bir parçası olmak ise, eşsiz bir gurur kaynağı.

Ülkem Devrim Aksar

Müdür, Mühendislik ve Yangın Özel Riskler Müdürlüğü

Anadolu Sigorta’da 2003 yılında çalışmaya başladım. Daha önce asıl mesleğim olan inşaat mühendisliği yapmaktaydım ve dürüst olmak gerekirse sigorta ile ilgili hiçbir fikrim yoktu. Şirketin inşaat mühendisi aradığı ilana tesadüfen rastladığımda kurumun ve bağlı olduğu grubun isminin çok güçlü ve güven verici olması sebebiyle kariyerime bu yönde devam etme kararı verdim. İşe alma yönetimindeki profesyonel tutum da Anadolu Sigortanın benzer finans kurumlarından farklılığını gösteriyordu zaten.

Sonunda bir seri sınavı ve mülakatı başarı ile geçip Yangın ve Mühendislik Sigortaları Müdürlüğünde Mühendislik Sigortaları yetkilisi olarak göreve başladım. Aradan geçen 14 yılda Şirketin farklı poziyonlarında uzman ve yönetici olarak görev aldım.

Anadolu Sigorta’nın sigortanın okulu olduğunu söyleyenler yanılmıyorlar, zira burada işe başlayan biri deneyimli ve donanımlı yöneticilerin yanında yetişiyor, işin tüm inceliklerini öğreniyor. Ayrıca Şirket yurtiçi ve yurtdışı eğitimler, seminerlerle çalışanların mesleki eğitimini destekliyor. Bunun yanı sıra kişisel gelişim de çok önem verilen bir alan. Bu bağlamda Ülkemizin en kıymetli hocalarından sayısız eğitim aldım.

Anadolu Sigorta’da çalışan hakları BASİSEN ile İşveren arasında yapılan toplu sözleşmelerle güvence altına alınmaktadır. Bu sayede en derin krizlerde bile iş güvencesi bulunmakta; ayrıca çalışanlar izinler, ikramiyeler gibi hayati konularda keyfiyete bağlı olmadan ve haklarını bilerek çalışmanın konforunu yaşamaktadır. Bu sebeple Anadolu Sigortada ortalama çalışma süreleri benzerlerine göre çok daha uzundur.

Anadolu Sigorta huzurlu ve istikrarlı ortamı ile beklentilerimi karşılayan bir kariyer fırsatı sunan ve daha uzun yıllar çalışmak istediğim bir Şirkettir.

Gülşah Çalışkan

Müdür, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Çözüm Geliştirme Müdürlüğü

Anadolu Sigorta ailesine 10 sene önce, üniversiteden mezun olduktan sonra katıldım. Yeni bir mezun olarak, iş hayatına adapte olmaya çalışırken kariyerimi ve uzmanlığımı geliştirebilecek fırsatlara ulaşmayı hedefliyordum. Anadolu Sigorta ailesi, benim için zorlu olan bu adaptasyon sürecinde yardımcı olarak, kendimi geliştirmem ve başarılı işler çıkarabilmemde yardımcı oldu.

Anadolu Sigorta’da çalıştığım seneler boyunca farklı yöneticiler, ekipler ve projelerde çalışma fırsatı buldum. İnsana değer veren bir yönetim yaklaşımı ile en zor işleri bile kolaylıkla başarılabileceğimizi gördüm. Ben de yönetici olarak ekip arkadaşlarıma kendilerini değerli hissedebilmeleri, stressiz ve uyumlu bir ortam içerisinde çalışabilmeleri için elimden geleni yapmayı ilke edindim. Şirketimizin yeni başladığı Gelişim Merkezi uygulaması da bu doğrultuda çalışmamda çok büyük fayda sağlamaktadır. Ekip arkadaşlarımızın güçlü ve gelişime açık yönlerini tespit edip gelişim yol haritasını çizmemize, hem kariyer hem de kişisel anlamda başarıya ulaşmamıza destek olmaktadır.

1924’te yaşanan bir deprem sonrasında ulusal değerleri ve halkımızı güvence altına almak için Atatürk tarafından kurulan şirketimiz, bu güven ve değerleri köklü bir kültüre dönüştürerek çalışmaktan her zaman mutluluk ve gurur duyduğum bir kurum olmuştur.

© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi