Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Yaz Dönemi Staj Programı

Anadolu Sigorta’da üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen “Yaz Dönemi Staj Programı” sayesinde, öğrencilerin sektörü ve Şirketimizi yakından tanıyabilmelerine olanak sağlanması hedeflenmektedir. Üniversite eğitimi devam ederken bir yandan da kendisini kariyer yolculuğuna hazırlamak isteyen potansiyeli yüksek öğrencileri desteklemek ve hatta onlara iş olanakları sunabilmek de hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Bu doğrultuda, üniversitelerin birçok farklı bölümünde eğitim gören öğrencilere, sosyal güvenlik primlerinin okul tarafından karşılanması durumunda, staj imkânı sağlanabilmektedir. Her yılın Mart ayı itibariyle “Stajyer” başlıklı ilanımıza başvuru yapan ve gönderilen online genel yetenek testini başarılı ile tamamlayan adaylar, Mayıs ayı içerisinde görüşmelere alınırlar. Bu görüşmeler sonunda staja kabul edilen adaylara ilgili dönem için davet yazısı gönderilir.

Üniversite öğrencileri için oluşturduğumuz staj programında, asgari ücretin % 30’u kadar ücret ödemesi, servis ve yemek çeki verilmesi gibi olanaklarımız da bulunmaktadır.

Bi’ Başka Deneyim Staj Programı;

  • İş hayatına başlangıç yapmak ve deneyim kazanmak isteyen genç yetenekler için Anadolu Sigorta’nın sunduğu staj programıdır.

Nasıl yeteneklerle bir araya geliyoruz?

  • Üniversitelerin Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ve Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerinde öğrenim gören
  • Sigortacılık sektöründe deneyim kazanmak isteyen,
  • Öğrenme konusunda istekli,
  • Yaratıcı bakış açısına sahip öğrenciler

Kış Dönemi Staj Programı

3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında staj yapma mecburiyeti bulunan okullarda öğrenim gören meslek ve ticaret lisesi öğrencilerinin “Kış Dönemi Staj Programı”, Şirketimiz ve okul yönetimlerinin işbirliği ile yürütülür.

Şirketimizde staj yapmak isteyen öğrenciler, her yılın Mayıs - Temmuz ayları arasında okul tarafından düzenlenmiş olan beceri eğitimi sözleşmesi ve stajlarının zorunlu olduklarını gösteren okuldan alınmış kaşeli ve imzalı bir belge ile birlikte Staj Başvuru Formunu doldurarak başvuruda bulunabilirler. Başvurular İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından değerlendirilir ve ilgili yıl için ayrılan stajyer kontenjanı dahilinde yerleştirmeler yapılır.

Öğrenim dönemiyle birlikte başlayan staj programı, haftada üç gün olmak koşuluyla okullar kapanıncaya kadar sürer. Kış döneminde staj yapacak öğrencilerimiz için, asgari ücretin % 30’u kadar ücret ödemesi, servis ve yemek çeki verilmesi gibi olanaklarımız da bulunmaktadır.

Stajyerlerimizin Deneyimleri

Dilem Yıldırım, Boğaziçi Üniversitesi İşletme

Merhaba, ben Dilem Yıldırım. Anadolu Sigorta’da çalışmam iş dünyasına ilk adımım oldu ve ilk stajımı burada tamamladım. Stajım boyunca hep desteklendim ve fikirlerime önem verildi. Kendimi yalnızca birkaç ayını şirkette geçirecek bir stajyer olarak değil, ailenin bir parçası gibi hissettim. Çalışanların stajyerlerle kurdukları sıcak ve samimi ilişkiler de adaptasyon sürecimi kolaylaştırdı. Sektörü ve özellikle iş dünyasını yakından tanıma fırsatı buldum. Şimdi düşündüğümde iyi ki Anadolu Sigorta’yı tercih etmişim ve bu büyük aileyi tanımışım diyorum.

Utku Salman, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi

Anadolu Sigorta, stajyerlerinin sigortacılık alanında yetkinlik kazanması konusunda oldukça hassas olan ve kaliteli eğitimler sunan bir firma. Staja başladığım günden itibaren sigortacılık ve bilgisayar okur-yazarlığı konusunda oldukça kapsamlı eğitimler aldım. Eğitim olanaklarının yanı sıra, stajyerlerine inisiyatif vermeye istekli, tecrübeli ve anlayışlı yöneticilere sahip. Kişisel gelişime olan katkısı ve çalışanlarına verdiği değer Anadolu Sigorta’yı, profesyonel hayatla tanışmak için en iyi adreslerden biri yapıyor.

© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi