Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Caner Çimenbiçer

Yönetim Kurulu Başkanı

Özgeçmiş

1952, Bursa. 1973 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Türkiye İş Bankası A.Ş.’ndeki kariyerine 1974 yılında Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Çimenbiçer, Bankanın çeşitli kademelerinde görev yapmış, 2005-2008 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyeliği’ne, 2008-2011 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiş, 2008-2009 yılları arasında Milli Reasürans T.A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. 1 Nisan 2011 tarihinde Anadolu Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza, 25 Mart 2014 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir.

Gizle

Hasan Hulki Yalçın

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Özgeçmiş

1964, Ankara. İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde gerçekleştirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Hasan Hulki Yalçın, The University of Birmingham’da (İngiltere) Uluslararası Bankacılık ve Finans konusunda yüksek lisans programını tamamlamıştır. Teftiş Kurulu Üyesi olarak çalışmaya başladığı Türkiye İş Bankası’nda 14 yıl süre ile çeşitli unvanlarda görev yapan ve 2003 yılından itibaren çalışma hayatını Millî Reasürans T.A.Ş.’de sürdürmekte olan Hasan Hulki Yalçın, yurt dışında çeşitli mesleki eğitim programlarına katılmıştır. 16 Ocak 2009 tarihinde Milli Reasürans Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevine atanan Hasan Hulki Yalçın, aynı zamanda Türkiye Sigorta Birliği Hayat-Dışı Yönetim Komitesi üyesidir.

Gizle

İlhami Koç

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

1963, Malatya. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1986 yılında mezun olan İlhami Koç, aynı yıl Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda göreve başladı.1994 yılı ekim ayında İş Bankası Menkul Kıymetler Müdürlüğü’ne Müdür Yardımcısı olarak atanan, 03 Ocak 1997 tarihinde ise, İş Yatırım Menkul Değerler’de Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetiminden sorumlu Birim Müdürü olarak göreve başlayan İlhami Koç, 1999 yılında, aynı kurumda Genel Müdür Yardımcılığı’na yükseldi. Koç, 11 Eylül 2001 tarihinde İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, 28 Nisan 2002 tarihinde de İş Yatırım Menkul Değerler Genel Müdürü olarak görev yapmaya başladı. 30 Ocak 2013 tarihinde ise Türkiye İş Bankası’nda Genel Müdür Yardımcılığına yükseldi İlhami Koç 14 Kasım 2016 tarihi itibariye Anadolu Sigorta Genel Müdürü olmuştur.

Gizle

Dr. Fatih Anıl

Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız)

Özgeçmiş

1963, İstanbul. Dr. Anıl, İTÜ’de İşletme Yüksek Lisansını, Amsterdam Üniversitesi’nde Ekonomi Yüksek Lisansını ve Marmara Üniversitesi’nde Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanında Doktorasını tamamladı. Çalışma hayatına İktisadi Kalkınma Vakfı’nda Ekonomist – AB Uzmanı olarak başlayan Dr. Anıl (söz konusu dönemde İKV tarafından yayınlanmış AB Konuları ile ilgili yayınları bulunmaktadır) daha sonra Beymen’de Finansman ve Ticaret Müdürü olarak görev aldı.

1994-2004 yılları arasında Orjin Holding firmalarından Elements Tekstil’in Genel Müdürlüğünü yürüttü. Sonrasında C5 Mobile firmasında COO görevini yerine getirdi. 2008-2011 yıllarında Orka Holding Damat Tween ADV – D’S Damat Genel Müdürlüğünü yapmış olan Dr. Anıl, halen icra kurulu üyesi olarak devam ettiği görevinin yanısıra, Barem Research, Sportive - Toksöz AŞ (İş Girişim Ortaklığı) gibi firmalarda İcra Kurulu, Yönetim Kurulu Üyesi veya Yönetim Danışmanı olarak görev almıştır.

Dr. Fatih Anıl sektördeki işlerinin yanı sıra, öğretim üyesi olarak "Yönetim" konusunda Nişantaşı Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nde, "Perakende Yönetimi ve Stratejik Pazarlama" konusunda ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA sınıflarında ders vermektedir.

2010 yılında European School of Economics-Floransa Kampusu-Visionary Leadership Programı’na konuk konuşmacı olarak da katıan Dr. Fatih Anıl, 2017 yılında Priştine Üniversitesi ve Kuveyt Üniversitesinde, Boğaziçi Üniversitesi ve Limak Holding ortak programında "New Trends in World Economics, International Trade&Marketing' konulu ders vermiştir.

2016 yılında 'Pazarlamadan Perakendeye, Perakende, Ekonomi, Yönetim, Hayata Dair isimli kitabı,2017 yılında ise İstanbul Sanayi Odası için 'Sanayi Firmalarında Orta Ölçek Tuzağı' isimli ortak çalışması tematik rapor ve kitap olarak yayınlanmıştır. Dr. Anıl halen çeşitli firmalara yönetim danışmanı olarak destek vermektedir.

Dr. Fatih Anıl, Mart 2018 yılı itibari ile Anadolu Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız) olarak görev yapmaktadır.

Gizle

Ömer Faruk Cengiz

Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

1974, Ankara. Ömer Faruk Cengiz, 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1999 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. Konya Şubesinde Kredi Uzman Yardımcısı olarak göreve başlayan Cengiz, Büsan/ Konya Şubesinde Kredi Uzmanı, Ticari Bankacılık Satış Bölümü Kayseri Bölge Müdürlüğü’nde Bölge Müdür Yardımcısı, Kahramanmaraş Şubesinde Şube Müdürü, Gaziantep Bölge Satış Müdürlüğü’nde Bölge Müdürü, Konya Ticari Şubesinde Şube Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 27.04.2017 tarihinde KOBİ ve İşletme Bankacılığı Bölümü’ne Bölüm Müdürü olarak atandı. Cengiz, 12 Haziran 2017itibariyle Anadolu Sigorta Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır.

Gizle

Dilek Demirbaş

Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız)

Özgeçmiş

1964, Denizli. 1981 yılında orta ve lise eğitim hayatını İstanbul’da Marmara Koleji’nde okul birincisi olarak tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden dereceyle mezun olmuştur. Aynı yıl ilk yüksek lisansına İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde başlamış, dersleri tamamladıktan sonra ABD’de Houston Texas şehrinde bulunan University of Rice’da altı ay süreyle misafir öğrenci olarak tez çalışmaları yapmış ve 1987 yılında üstün başarı belgesi ile mastır eğitimini tamamlamıştır. 1987-1988 yıllarında İstanbul’da Netaş firmasında Finans Departmanında Auditor olarak görev almış ve 1989 yılında eşiyle yüksek lisans ve doktora çalışmalarını yapmak üzere İngiltere’nin Leicester şehrine gitmiştir. University of Leicester’in Ekonomi Departmanında Ekonomi üzerine 1993-1995 yıllarında arasında yaptığı ikinci mastırını dereceyle tamamlamış, doktoraya kabul teklifiyle beraber lisans öğrencilerine İktisada Giriş, Ekonometri ve istatistik dersleri vermeye başlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığının Londra Eğitim Ataşeliği tarafından üstün başarılı öğrencilere tanınan çok sınırlı doktora burslarından birine 1995 yılında layık görülerek 2000 yılında Ekonomi alanında doktora çalışmalarını tamamlamıştır. 2000 yılında İngiltere’nin Newcastle upon Tyne şehrinde bulunan Newcastle Business School’da başladığı akademik çalışma hayatına, 2000-2004 yılları arasında Lecturer (Yard. Doç.), 2004-2009 yılları arasında Senior Lecturer (Doçent) ve 2009-2011 yılları arasında Reader (Profesör) olarak devam ederken, Uluslararası Ticaret ve Stratejik Yönetim bölüm başkanlığı, FT MBA program liderliği gibi pek çok idari görevlerde de bulunmuştur. 2011 yılının sonunda Türkiye’ye dönme kararı ile Ankara’da 2010 yılında bir devlet üniversitesi olarak kurulmuş ve İngilizce eğitim yapmaya başlamış olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin Profesörlük kadrosunda göreve başlamış, 2012-2016 yılları arasında kurucu üyelerden biri olarak Uluslararası İşletmeler ve Ticaret Bölüm başkanlığını yapmıştır. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Teorisi ABD dalında Profesör olarak göreve başlamıştır. İngilizce ve Türkçe yaptığı akademik yayınlar, yönettiği yurt içi ve yurt dışı projeler, danışmanlığını yaptığı mastır ve doktora öğrenciler, Tübitak ve Kalkınma ajanslarına gibi kurumlara yaptığı danışmanlıkların yansıra halen International University of Sarejova Mütevelli Heyeti Üyeliği, İktisadi Araştırmalar Vakfı Üyeliği, Journal of Economy, Culture and Society Dergisi Eş Editörlüğü gibi pek çok görevlerde de bulunmaktadır.

Gizle

Hafız Ekrem Kürkçü

Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

1966, İstanbul. Uludağ Üniversitesi / Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Kariyerine 1993 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. Harbiye Şubesi’nde Memur olarak başlayan Kürkçü, 1995-2005 arasında Beyoğlu Şubesi’nde Servis Yetkilisi ve II. Müdür, 2005-2008 arasında Merkezi Operasyon Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2008 tarihinde aynı Müdürlükte Birim Müdürü olmuştur. Eylül 2008 tarihinden bu yana Dış İşlemler ve Ticari Kredi Operasyonları Bölüm Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Gizle

Kemal Emre Sayar

Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

1976, Ankara. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Kemal Emre Sayar, Sabancı Üniversitesi'nde Yönetimde Bilişim Teknolojileri, Boğaziçi Üniversitesi'nde ise Ekonomi ve Finans konulu yüksek lisans programlarını tamamlamıştır. İş hayatına, 1999 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Kemal Emre Sayar, 2008 yılından itibaren sırasıyla Değişim Yönetimi Başkanlığı, Strateji ve Kurumsal Performans Yönetimi Bölümü’nde görev almış olup, halen İştirakler Bölümü’nde Birim Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. 26 Kasım 2015 tarihinden bu yana Anadolu Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Kemal Emre Sayar, aynı zamanda Milli Reasürans T.A.Ş. ve Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.

Gizle

Ayşegül Toker

Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız)

Özgeçmiş

Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Bölümü’nde öğretim üyesi olarak başladığı 1997 yılından itibaren İnternet ve yeni teknolojiler üzerine araştırmalar yapan Prof. Dr. Ayşegül Toker, yeni teknolojilerin tüketiciler ve şirketler tarafından adaptasyonu konusunda çalışmaktadır. Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmelere bağlı olarak, yeni konuları araştırma alanlarına dahil eden Prof. Toker’in sosyal medya, konum-bazlı pazarlama, mobil pazarlama, İnternet üzerinden pazarlama, sanal topluluklar ve müşteri ilişkileri yönetimi konularında yayınlanmış birçok saygın akademik dergi makaleleri, ulusal ve uluslararası konferans bildirileri, kitap ve kitap bölümleri bulunmaktadır. 2011 yılında McGraw Hill tarafından basılan “Mobile Marketing: Fundamentals and Strategy” kitabının yazarlarından birisidir. Özellikle son yıllarda Dijitalleşme Stratejileri, Sosyal Medya, Dijital Pazarlama ve Kurumsal Girişimcilik alanında yürüttüğü akademik ve iş dünyasına yönelik çalışmaları ile ön plana çıkmaktadır. Akademik çalışmalarının yanı sıra, Prof. Toker 2011-2013 yılları arasında Sosyal Medya Takımının Koordinatörü olarak Üniversitenin tüm sosyal mecralardaki varlığını ve stratejisini yönetmiştir. 2016 yılında Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Müdürlüğü görevini üstelenen Prof. Toker, girişimcilik ekosistemi ve kültürünü geliştirmek üzere projeler yürütmektedir. Prof. Dr. Ayşegül Toker 2012 yılından itibaren Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı olarak görev yapmaktadır.

Gizle
Kapat