Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

Mehmet Şencan

Genel Müdür

Özgeçmiş

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Mehmet Şencan, kariyerine 1988 yılında İş Bankası Galata Şubesi’nde memur olarak başladı, aynı yıl müfettiş yardımcısı olarak Teftiş Kurulu Başkanlığı’na atandı. 1997 ile 2007 arasında çeşitli illerde şube müdürlüğü görevinde bulunan Şencan, daha sonra Bursa Kurumsal, Başkent Kurumsal ve Kozyatağı Kurumsal şubelerinde müdürlük yaptı. Mehmet Şencan, Nisan 2017’de Türkiye İş Bankası A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı. Eylül 2019 tarihi itibarıyla Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi’nde Genel Müdür olarak görev yapmaya başlayan Şencan, aynı zamanda, TSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Hayat Dışı Yönetim Komitesi Başkanıdır.

Gizle

Filiz Tiryakioğlu

1. Genel Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş

Banka Sigortacılığı Müdürlüğü
İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü
Kurumsal İletişim Müdürlüğü

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Filiz Tiryakioğlu, iş hayatına 1985 yılında Şirketimizin Yangın Sigortaları Müdürlüğü’nde memur olarak başladı. Yangın Sigortaları ve Hasar Müdürlükleri’nin idari kademelerinde görev aldıktan sonra 2000 yılında Eğitim Müdürü, 2004 yılında İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü görevlerine getirildi. 2008 yılında Genel Müdür Yardımcılığı’na atanan Tiryakioğlu, 2013 yılından itibaren 1. Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Gizle

Mehmet Levent Sönmez

Genel Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş

Kurumsa Sigortacılık Müdürlüğü
Mühendislik ve Yangın Özel Riskler Müdürlüğü
Nakliyat Sigortaları Müdürlüğü
Sorumluluk, Havacılık ve Özel Risk Sigortaları Müdürlüğü
Yangın ve Tarım Sigortaları Müdürlüğü

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Gemi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1985 yılında mezun olduktan sonra sırasıyla Marmara Üniversitesi&Maine University Çağdaş Yönetim Teknikleri Lisansüstü eğitimini ve Swiss Re SITC Marine Insurance eğitim programlarını tamamladı. Kariyerine 1991 yılında Pazarlama Müdürlüğü’nde Risk Yönetimi Uzman Yardımcısı olarak başlayan Levent Sönmez, Nakliyat Sigortaları Müdürlüğü’nde çeşitli kademelerde görev aldıktan sonra 1999 yılında aynı müdürlükte Müdür unvanına yükseldi. 2002 yılında Bakırköy Bölge Müdürlüğü, 2004 yılında Kadıköy Bölge Müdürlüğü görevlerine atandı. Chartered Insurance Institute/London Dip. CII derecesine sahip olan Levent Sönmez, 2008 yılından itibaren Şirketimizin Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Aynı zamanda TARSİM Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş.’nin Yönetim Kurulu üyesidir.

Gizle

Erdinç Gökalp

Genel Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş

Alınan Trete İşleri Müdürlüğü
Reasürans Müdürlüğü
Risk Mühendisliği Müdürlüğü
Satın Alma, Destek ve İnşaat Müdürlüğü
Veri Analizi ve Yönetim Raporlaması Müdürlüğü

Kuleli Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulu İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sigortacılık Bölümü’nde lisansüstü eğitim programını tamamladı. Kariyerine, 1991 yılında Pazarlama Müdürlüğü’nde Risk Yönetim Uzman Yardımcısı olarak başlayan Erdinç Gökalp, Pazarlama, Kaza Sigortaları ve Reasürans Müdürlükleri’nin idari kademelerinde görev aldıktan sonra 2001 yılında Reasürans Müdürü unvanına yükseldi. Görevleri sırasında Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından verilen Atatürk bursunu kazanarak altı ay süreyle yurt dışında sigortacılık eğitimi aldı. Aynı zamanda yurt dışında 2013 yılından bu yana FAIR Nat Cat Pool Teknik Kurul ve 2018 yılından bu yana da FAIR Oil and Energy Syndicate Teknik Kurul Üyesi olan Gökalp 2008 yılından itibaren Şirketimizin Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Gizle

Fatih Gören

Genel Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş

Acente İlişkileri ve Satış Yönetimi Müdürlüğü
Aktüerya Müdürlüğü
Bölgeler Koordinatörü
Oto Sigortaları Müdürlüğü
Pazarlama ve Müşteri Yönetimi Müdürlüğü

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1990 yılında mezun olduktan sonra T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'de Bankacılık ve Sigortacılık Okulu bünyesinde Chartered Insurance Institute (CII) sertifika programını 1991 yılında tamamladı. 1991-1994 yılları arasında T.C. Ziraat Bankası Bireysel Bankacılık ve Zirai Krediler Müdürlüklerinde Uzman olarak çalıştı. Şirketimize 1994 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Fatih Gören, 2004 yılında Muhasebe Müdürü olarak atandı. Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansı ve Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansına sahip olan Gören Şirketimizde Kurumsal Yönetim Komite Üyesi ve Sigorta Tahkim Komisyonu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olup 2008 yılından itibaren Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Gizle

Mehmet Abacı

Genel Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Çözüm Geliştirme Müdürlüğü
Bilgi İşlem Müdürlüğü
Proje ve Değişim Yönetimi Müdürlüğü

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalürji Mühendisliği Bölümü’nden 1991 yılında mezun olan Abacı, profesyonel iş yaşamına aynı yıl Türkiye İş Bankası A.Ş. Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde Yazılım Uzmanı olarak başladı. 2004 yılında Birim Müdürü oldu. 2008 yılında Softtech Yazılım Teknolojileri Araştırma Geliştirme ve Pazarlama Ticaret A.Ş’ne Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Abacı, 2010 yılında Türkiye İş Bankası Bilgi Teknolojileri Çözüm Geliştirme Bölüm Müdürü, 2011 yılında Proje ve Değişim Yönetimi Bölüm Müdürü görevlerine atandı. 2012 yılından itibaren Şirketimizde Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Gizle

Ali Kaplan

Genel Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş

Hasar Yönetimi Müdürlüğü
Oto Dışı Hasar Müdürlüğü
Oto Hasar Müdürlüğü

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Ali Kaplan, kariyerine 1990 yılında Şirketimiz Yangın Müdürlüğü’nde memur olarak başladı. 1999 yılında II. Müdür unvanına atanmasından itibaren Şirketimizin Gaziantep İrtibat Bürosu, Pazarlama Müdürlüğü, Kadıköy Bölge Müdürlüğü, Bakırköy Bölge Müdürlüğü ve Kurumsal Sigortacılık Müdürlükleri’nin yönetici kademelerinde görev aldı. 2013 yılında İstanbul Bölge Müdürlüğü’ne Müdür olarak atandıktan sonra 2016 yılında Kadıköy Bölge Müdürü oldu. 2018 yılının Aralık ayından itibaren Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Gizle

İbrahim Erdem Esenkaya

Genel Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş

Fon Yönetimi ve Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü
Hukuk ve Rücu İşlemleri Müdürlüğü
Muhasebe ve Mali İşler Müdürlüğü
Tahsilat Yönetimi Müdürlüğü

Dr. İbrahim Erdem Esenkaya, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme Yönetimi ve Organizasyonu ana bilim dalında yaptı. Esenkaya, doktora eğitimini de İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe- Denetim bilim dalında tamamladı. Muhtelif dönemlerde Misafir Öğretim Görevlisi olarak İstanbul Üniversitesi’nde ve Doktor Öğretim Üyesi olarak İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde akademik çalışmalarda bulundu. Anadolu Sigorta’daki kariyerine 1995 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Esenkaya, Kıdemli Müfettiş Yardımcısı, lll. Sınıf Müfettiş unvanlarının ardından, Muhasebe ve Mali İşler Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı ve İç Denetim Müdürlüğü’nde Müdür pozisyonlarında görev aldı. Esenkaya, 2007 yılından bu yana Teftiş Kurulu Başkanı unvanıyla çalışmalarını sürdürüyordu. 2021 yılı Ocak ayında Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Gizle

Kerem Erberk

Genel Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş

Dijital Sigortacılık ve Müşteri İletişim Müdürlüğü
Kurumsal Strateji ve Performans Yönetimi Başkanlığı
Sağlık Sigortaları Müdürlüğü
Sağlık Tazminat Müdürlüğü

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu olan Kerem Erberk, Anadolu Sigorta’daki kariyerine 2002 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Bakırköy Bölge Müdürlüğü’inde 2007 yılında başlayan hasar ve tahsilat servislerindeki idari görevinin ardından, 2009 yılında Organizasyon Müdürlüğü’ne Müdür Yardımcısı olarak atandı. Aynı yıl The Chartered Insurance Institute, Diploma in Insurance programını bitirdi. Erberk, C2C transformasyon programı proje yönetim ofisinin kuruluşunda görev aldıktan sonra, pek çok değişim projesinde de etkin rol aldı. 2015 yılında Kurumsal Strateji ve Performans Yönetimi Başkanlığına atanan Erberk, Türkiye Sigorta Birliği Hayatdışı Strateji Komitesi’nin başkan yardımcılığını da üstlendi. 2021 yılı Ocak ayında Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Gizle
© Copyright 2018 - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi